רישיון A2

רישיון A2, מורה נהיגה לאופנוע

כאשר מדברים על רישיון a2 מדברים על רישיון נהיגה באופנוע שהנפח שלו הוא עד 125 סמק כאמור עד 14 כוח סוס. הגיל המותר ללימוד או יותר נכון לביצוע מבחן עיוני הינו החל מגיל חמש עשרה וחצי. בכדי לעשות מבחן מעשי יידרש מכם להיות בגיל שש עשרה שזה הגיל המינימלי. בגדול הגיל המופחת ביותר ללימודים זה גיל שש עשרה וכך גם גיל קבלת הרישיון.

באשר למספר שיעורים זה משתנה מאדם אחד לאחר, לכן חשוב מאוד לבחור מורה או יותר נכון בית ספר לנהיגה נכון בכדי להשיג את הרישיון מהגוף המותר ולא משהו אחר. בגדול המינימום של השיעורים יגיע עד לפחות 15 שיעורים ולא פחות מכך.

מהם התנאים לקבלת הרישיון?

תנאים לקבלת רישיון a2 יכללו בתוכם גם מילוי של הצהרת בריאות כאמור הצהרה רפואית כי המבקש הוא אכן בריא. כמו בכל דבר גם כאן יהיה צורך לבצע את הבדיקות באמצעות טופס קוון וכך גם בדיקת ראייה שהיא חלק בלתי נפרד לצד התמונה שתהיה על הרישיון עצמו. הדרישות אשר תידרשנה הן ראיה של שש 12 בעין אחת כאשר שדה הראייה לא יהיה גרוע מ120 בשתי העיניים גם יחד. מיותר לציין כי יש אנשים שמותר להם לנהוג עם משקפי ראייה או עם עדשות מגע.

הוצאת רישיון a2 – מה מותר ומה אסור?

בתחילת ההליך חשוב לציין כי מדברים על חודשיים ראשונים בהם יהיה אסור בתכלית האיסור להרכיב אנשים נוספים ולו אדם אחד. אדם עם רישיון איי 1 יהיה רשאי לבצע בחינה חצי שנה לפני שיבצע או יורשה לו לבצע את המבחן המעשי.

בסיכום דבר, אם התלמיד לא הגיע לגיל שבע עשרה יידרש ממנו אישור הורים בעת הגשת בקשת הרישיון. כמו כן בעל רישיון נהיגה לרכב מדרגה בי יהיה פטור ממבחנים עיוניים אולם לא יתאפשר לעשות זאת מבלי לבצע בדיקת ראייה כפי שכבר צוין.

עומדים לפני הוצאת רישיון a2 אולי עכשיו כשאתם יודעים דבר אחד או שניים בנושא הגיע הזמן למצוא בית ספר או מורה לנהיגה שיידע לכוון אתכם נכון.